Sprzęt konferencyjny

Tłumaczenia konferencyjne oraz wynajem sprzętu

Oferujemy nie tylko usługi profesjonalnych tłumaczy ustnych, ale także pełną obsługę tłumaczeniową spotkań i konferencji z możliwością wynajmu sprzętu do tłumaczenia konsekutywnego oraz symultanicznego wraz z transportem pod wskazany adres i obsługą wykwalifikowanego technika. Wraz z klientem ustalamy jaki sprzęt będzie potrzebny do konkretnego zlecenia, a następnie przesyłamy szczegółową wycenę do akceptacji. Odpowiedni dobór sprzętu oraz profesjonalna obsługa techniczna to elementy niezwykle ważne przy organizacji wydarzeń wymagających tłumaczenia. Pozwalają one uniknąć zakłóceń w przebiegu spotkania i zapewnić publiczności najwyższy komfort odsłuchu. Zarówno poprzez naszą pracę merytoryczną, jeśli chodzi o tłumaczenia konferencyjne oraz tłumaczenia handlowe oraz odpowiedni sprzęt, pomagamy, by wydarzenie odbywało na najwyższym poziomie.

 

Tłumaczenia symultaniczne kabinowe

W większości przypadków tłumaczenie symultaniczne wykonywane jest przez dwóch tłumaczy pracujących w specjalnej kabinie przy użyciu specjalistycznej aparatury. Komunikat z mikrofonu mówcy przekazywany jest do słuchawek, następnie zostaje przetłumaczony do umieszczonego w kabinie mikrofonu tłumacza, a następnie trafia do odbiorników rozdanych słuchaczom. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas wydarzeń o dużej liczbie uczestników. Zapewnia tłumaczom wysoki komfort pracy, co przekłada się na jakość świadczonej przez nich usługi. Wybór tej formy tłumaczenia ustnego ma również istotny wpływ na prestiż danego spotkania lub konferencji.

Jeśli klient nie dysponuje własnym sprzętem, oferujemy możliwość wynajęcia aparatury do tłumaczenia symultanicznego PHILIPS/BOSCH w ramach oferowanej przez nas obsługi tłumaczeniowej. Zestaw obejmuje kabiny, mikrofony dla mówców, panele dla tłumaczy, zestawy słuchawkowe dla publiczności, jak również odpowiednie nagłośnienie. Koszt usługi zależy od liczby uczestników spotkania oraz wymaganych kombinacji językowych. Wszystko to powoduje, że proponowane przez nas tłumaczenia biznesowe zawsze realizowane są na najwyższym poziomie merytorycznym oraz organizacyjnym.

 

Przenośne systemy tour guide

W wyjątkowych sytuacjach tłumaczenia biznesowe mogą być wykonywane bez kabiny przy zastosowaniu systemu przenośnego. Takie rozwiązanie przeznaczone jest głównie do tłumaczenia podczas różnego typu wycieczek, np. po zakładach produkcyjnych. Można je również zastosować podczas spotkań o niewielkiej liczbie uczestników, gdzie wykorzystanie kabiny nie byłoby możliwe. Z uwagi na niewielki zasięg oraz moc nadajników system ten nie nadaje się do użycia podczas dużych wydarzeń.

 

Transport i obsługa techniczna

Cena wynajmowanego sprzętu uwzględnia również jego transport pod wskazany przez klienta adres, instalację i pełną obsługę techniczną wykwalifikowanego technika wraz z dystrybucją i zbieraniem zestawów słuchawkowych. Oferowany przez nasz sprzęt spełnia wszelkie normy techniczne, co umożliwia jego stosowanie na terenie wszystkich krajów UE.

Wszystkim klientom korzystającym z naszych usług z różnych miast np. Poznań udzielamy również bezpłatnych porad w zakresie wyboru trybu tłumaczenia np. handlowe, sprzętu, wymaganej liczby tłumaczy na konferencjach ustnych oraz innych zagadnień związanych z organizacją całego procesu podczas spotkań i konferencji.